32. neděle v mezidobí

32. neděle v mezidobí

Ohlášky této neděle jsou k dispozici zde.

Nejen mladé lidi chceme varovat před působení sekty Sinčchondžhi (Shincheonji), která opět intenzivně působí v Praze. Tato sekta v minulých letech cílila především na mladé křesťany v pražských ulicích, později se přizpůsobila přesunu do online prostředí. Záminkou ke kontaktu bývá nejčastěji prosba o vyplnění dotazníku s křesťanskou tematikou nebo pozvání do online společenství, jako je jmenovitě například InSpirit_cz či údajné ekumenické společenství LEM-ON. Sekta láká také na studium Bible a na biblické hodiny; ty zprvu působí jako klasické biblické studium, po nějaké době však začne lektor/ka rafinovaně předávat učení Sinčchondžhi o „otevřeném slovu“ Nového zákona a Zjevení, které se podle této skupiny již naplnilo, a proto je možné, aby se šířilo díky údajnému zaslíbenému pastorovi, což je vůdce Lee Man-Hee. Buďte obezřetní a nenechte se vytrhnout ze společenství katolické církve.