Popeleční středa

Popeleční středa

Na Popeleční středu bylo možno sledovat přímý přenos mše svaté z farního kostela v 18:00.

Dovolujeme si připomenout, že pro osobní účast na mši svaté na Popeleční středu je třeba se předem přihlásit u otce Vojtěcha, mobil 732 106 466, abychom dostáli platným epidemickým opatřením. Mše svaté budou v kunratickém kostele ve 14:00, 16:00, 18:00 a 20:00.

Vzhledem k aktuální epidemické situaci a v souladu s rozhodnutím Kongregace pro bohoslužbu a svátosti kněz po požehnání popela řekne všem přítomným příslušnou formuli a pak bude udílet popelec v tichosti, ne znamením kříže na čelo, ale sypáním popela na hlavu (tedy původním způsobem). Můžete tuto skutečnost vzít na vědomí při výběru oblečení, ženy při případném výběru pokrývky hlavy. Můžete si přečíst nótu, upravující liturgický obřad udělování popelce: Nóta o Popeleční středě 2021.

Můžete si také přečíst poselství papeže Františka k postní době: Poselství k postní době 2021.