Opatření kvůli koronaviru

Opatření kvůli koronaviru

Od pátku 24. 4. jsou povolené bohoslužby s účastí do 15 lidí. Protože v naší farnosti bohoslužby ve všední dny obvykle nepřesahují počet 15 účastníků, od dnešního dne jsou tedy ve všední dny slouženy mše svaté s účastí lidu (do 15 účastníků podle toho, kdo přijde dříve, samozřejmě za dodržení příslušných hygienických opatření):

  • účastníci zachovávají rozestupy alespoň 2 m (s výjimkou členů rodiny / jinak propojených osob)
  • účastníci si při vstupu do kostela povinně vydezinfikují ruce
  • účastníci mají v kostele roušku (samozřejmě mimo okamžik svatého přijímání).

Po mši svaté je kostel vyvětrán a jsou desinfikovány kontaktní plochy (kliky, lavice atd.).

Na nedělní mši svatou v Kunraticích se můžete přihlásit předem u otce Vojtěcha, který také sdělí možnosti, na které mše svaté je aktuálně volná kapacita. Přihlašování je možné v kostele (v časech otevření kostela) nebo telefonicky či SMS (732 106 466). Mše svaté budou, dá-li Bůh, v kostele sv. Jakuba v tyto časy:

  • nedělní mše sv. v sobotu večer v 18:00 a 20:00
  • nedělní mše sv. v neděli v 8:00, 9:30 (s přímým přenosem), 11:00 a 18:00

V případě, že bude na některou mši svatou naplněn počet 15 přihlášených účastníků, bude možné se přihlásit na mši svatou v jiný čas. V případě většího zájmu je možné domluvit také přidání další mše svaté, např. v neděli ve 20:00.

Mše svatá v Hrnčířích bude v neděli v 11:00 (do 15 lidí podle toho, kdo přijde dříve).

Kostel v Kunraticích bude nadále otevřen k osobní modlitbě a přijetí svátostí denně 15:00-17:00.